Bij onze vereniging kennen ze geen verplichting

Bij onze vereniging is niets verplicht. Wel is dit al enige tijd onderwerp van discussie. Want ja voor alles geldt dat toch iemand het moet doen. Vaak betekent dit dat als niemand het wil doen degenen die toch al erg veel doen het dan toch maar doen. Dit heeft soms zelfs huwelijkscrisissen of burn-outs tot gevolg. Ik weet niet over welke balsport je praat. Ik weet wel dat bij hockey bijvoorbeeld het normaal is dat alle ouders bardienst draaien. Bij voetbal zijn al die mensen die je ziet rondlopen inclusief bestuur vrijwilligers. Bij hockey worden de trainers vaak wel betaald. Het gekke is dat bij hockey de contributie vele malen hoger ligt dan bij voetbal en toch wordt bij de eerste veel meer verlangd van de ouders dan bij de tweede. Bij voetbal vind ik de regeltjes wel mee vallen hoor. Buiten normale maatschappelijke regels (niet schelden, slaan, schoppen, stelen, pesten etc) kan ik alleen bedenken dat je geen glas mee naar buiten mag nemen. Dat vind ik ook niet zo raar. Verder legt de KNVB de club wel ontelbaar veel regels op, maar daar merk je als willekeurige ouder niet zoveel van. Als er sprake is van gesponsorde tenues worden die meestal bij toerbeurt gewassen, dat lijkt me ook niet zo'n probleem toch, moet je eens in de 14 weken ofzo. Ik geloof niet dat je een balsport buiten verenigingsverband kunt beoefenen. Dan kun je in ieder geval geen wedstrijden spelen. Zo'n vereniging is weer aangesloten bij de bond en daardoor kun je tegen andere verenigingen spelen.