Roemrijke club Leonidas is niet meer

RKSV Leonidas is ingehaald door de tijd. De roemruchte voetbalvereniging houdt op te bestaan. Geert Hof (interim-voorzitter van de Stichting Leonidas Facilitair) geeft eenmalig en exclusief uitleg over dat pijnlijke maar onvermijdelijke besluit, in de context van de maatschappelijke ontwikkelingen en met verenigingsvoorzitter Bart Kreft aan zijn zijde.

  

Waarom wordt dit besluit genomen?

 

‘We zijn als vereniging ingehaald door de tijd en de maatschappelijke ontwikkelingen.

Organisatorisch kwamen we in de knel doordat we onvoldoende vrijwilligers konden mobiliseren. Financieel gezien zou dat komend seizoen hebben geleid tot een tekort van 100.000 euro. In de komende seizoenen zou dat tekort eerder groter dan kleiner zijn geworden.’

 

Welke maatschappelijke ontwikkelingen?

 

‘In eerste instantie speelde de ontzuiling natuurlijk een rol. Daardoor kwamen katholieke voetballers niet meer als vanzelfsprekend naar katholieke voetbalclubs als Leonidas en Aeolus. Dat hebben we opgevangen doordat we een warme vereniging bleven, met een goede jeugdopleiding en selectie-elftallen die op hoog niveau speelden. Vervolgens veranderen de wijken waaruit de meeste van onze leden afkomstig waren. Daarmee veranderde ook het karakter van onze club. Ook daar hebben we in eerste instantie goed op ingespeeld. Leonidas was een voorbeeld van geslaagde integratie. Maar organisatorisch stelde het ons in de loop der tijd tot uitdagingen die we niet meer het hoofd konden bieden.’

Lees verder op de site van rksv Leonidas