Lidmaatschappen worden anders ingevuld

Of het nu gaat om voetbal, tennis, zwemmen of atletiek, verenigingen in alle takken van sport zagen de afgelopen decennia grote veranderingen in hun ledenbestand. Het gaat daarbij niet alleen om de omvang of samenstelling, maar ook de manier waarop lidmaatschappen worden ingevuld is veranderd.

 

Een deel van de sportverenigingen slaagt erin mee te veranderen en meer mensen aan zich te binden, terwijl een ander deel kampt met een toenemend ledenverloop, een vergrijzend kader en een afnemende ledeninzet. Het ‘marktaandeel’ van de georganiseerde sport (sportverenigingen) is de laatste jaren geslonken in het voordeel van de on- en anders georganiseerde sport (bij commerciële aanbieders, zoals fitness, events en zwembaden en sporten in de openbare ruimte). Oorzaak hiervan is een veranderende wereld en daarmee andere behoeften van mensen. Veel sportverenigingen worstelen met de vraag : hoe gaan we om met deze veranderingen? Hoe kunnen we onze leden behouden? En welke aanpassingen zouden we kunnen doen om nieuwe leden naar onze vereniging te trekken?

Lees verder bij Rotterdam Sportsupport